اقامت سرمایه گذاری آمریکا -ویزای EB-5 آمریکا 

فهرست مطالب

سرمایه گذاری آمریکا

ویزای طلایی آمریکا

ویزا EB5 نسخه ویزای طلایی ایالات متحده است. این به دارنده اجازه می دهد بدون نیاز به یافتن کارفرما در ایالات متحده زندگی، کار، ادامه تحصیل یا بازنشستگی داشته باشند.

مانند سایر انواع ویزای طلایی، اگر می خواهید ویزای EB-5 ایالات متحده را دریافت کنید، باید سرمایه گذاری بسیار قابل توجهی در ایالات متحده انجام دهید. بنابراین، این ویزا برای افراد بین المللی بسیار ثروتمندی است که چشمشان به گرین کارت یا شهروندی آمریکایی است.

ویزای EB-5 آمریکا

ویزای EB-5 آمریکا

برای دریافت این ویزا باید حداقل 900000 دلار در یک شرکت آمریکایی سرمایه گذاری کنید و حداقل 10 شغل آمریکایی ایجاد کنید.
اگر واجد شرایط دریافت ویزای EB-5 هستید، گرین کارت دریافت می کنید و اجازه زندگی در ایالات متحده را دارید.
می توانید اعضای خانواده تحت تکفل خود را در برنامه قرار دهید. این بدان معناست که همسر و فرزندان شما نیز گرین کارت دریافت می کنند.
ایالات متحده تنها 10000 ویزای سرمایه گذاری EB-5 در سال صادر می کند. این شامل ویزاهای صادر شده برای اعضای خانواده نیز می شود.
برای کمک به مدارک مورد نیاز و مراحل اخذ ویزای طلایی ایالات متحده، توصیه می شود نمایندگان قانونی را که در برنامه های اقامت بر اساس سرمایه گذاری تخصص دارند، استخدام کنید.

هلدینگ بین المللی رابین با تجربه در زمینه ویزای طلایی و طرح های سرمایه گذاری و تیم کارشناسان با تجربه بیزنس در کشورهای غربی می توانند در مورد سریع ترین مسیر برای دریافت گرین کارت آمریکا به شما مشاوره دهند و به شما اطلاع دهند که کدام برنامه سرمایه گذاری برای شما مناسب تر است.

سرمایه گذاری ویزای EB-5

سرمایه گذاری ویزای EB-5

دو گزینه سرمایه گذاری وجود دارد که شما را واجد شرایط ویزای EB-5 می کند:

سرمایه گذاری حداقل 900000 دلار در یک منطقه شغلی هدفمند (TEA). سرمایه گذاری در یک منطقه روستایی یا منطقه ای که نرخ بیکاری بالایی دارد، در یک برنامه مصوب دولت.
سرمایه گذاری مستقیم حداقل 1.8 میلیون دلار خارج از TEA. شما می توانید در شرکت/شرکت دیگری به انتخاب خود سرمایه گذاری کنید یا شرکت خود را در ایالات متحده ایجاد کنید، اما باید مطمئن شوید که الزامات USCIS را برآورده می کند.
سرمایه گذاری ویزای EB-5 در مراکز منطقه ایUSCIS چندین مرکز منطقه ای در سراسر کشور دارد که هدف آنها ارتقای رشد اقتصادی در مناطق خاصی در ایالات متحده است. شما می توانید لیست مراکز منطقه ای سرمایه گذار مهاجر EB-5 مورد تایید را در اینجا بیابید.

اگر در یک TEA سرمایه گذاری می کنید، باید ثابت کنید که سرمایه گذاری شما حداقل ده شغل ایجاد کرده است، چه به طور مستقیم یا غیر مستقیم. مشاغل غیرمستقیم مشاغلی هستند که در نتیجه سرمایه گذاری در بنگاه تجاری به وجود آمده اند، اما افراد استخدام شده برای شرکت های دیگر کار می کنند. اینها می توانند مشاغلی در زنجیره تامین شرکت تجاری باشند.

اکثریت قریب به اتفاق درخواست های EB-5 از طریق مراکز منطقه ای انجام می شود، زیرا اکثر متقاضیان بیشتر نگران جنبه مهاجرت سرمایه گذاری خود هستند تا بازگشت سرمایه.

سرمایه گذاری مستقیم ویزای EB-5

سرمایه گذاری مستقیم ویزای EB-5

سرمایه گذاری مستقیم EB-5 به این معنی است که شما شرکت خود را در ایالات متحده ایجاد می کنید یا یک شرکت موجود را خریداری می کنید. از آنجایی که سرمایه گذاری خارج از TEA مورد تایید USCIS است، باید سرمایه گذاری بالاتری انجام دهید، حداقل دو برابر آن.

علاوه بر این، باید ثابت کنید که سرمایه گذاری/شرکت شما به طور مستقیم حداقل 10 شغل جدید ایجاد کرده است و شما باید نقش مستقیمی در شرکت داشته باشید.

الزامات سرمایه گذاری ویزای EB-5

الزامات سرمایه گذاری ویزای EB-5

الزامات اصلی برای سرمایه گذاری ویزای EB-5 عبارتند از:

باید حداقل سرمایه را داشته باشد. یا 900000 دلار در یک TEA یا 1.8 میلیون دلار خارج از چای.
باید حداقل 10 شغل جدید تمام وقت برای حداقل دو سال ایجاد کند. اگر نمی توانید فوراً ثابت کنید که سرمایه گذاری موقعیت ها را ایجاد کرده است، باید بتوانید ثابت کنید که نیاز به حداقل 10 کارمند تمام وقت جدید ایجاد خواهد شد.
پولی که سرمایه گذاری می کنید باید به صورت قانونی به دست آمده باشد.
سرمایه گذاری باید توسط USCIS تایید شود.
شرکتی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنید باید یک شرکت تجاری جدید «انتفاعی» باشد که پس از سال 1990 تأسیس شده است.
پولی که سرمایه گذاری می کنید باید «در معرض خطر» در نظر گرفته شود، به این معنی که هیچ تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود ندارد.
شما باید شرکتی را که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید یا از طریق یک مرکز منطقه ای انتخاب کنید. با توجه به میزان سرمایه گذاری شما حتما نیار به وکیل متخصص برای این کار دارید