ویزا و وقت سفارت آمریکا

فهرست مطالب

ویزا آمریکا

امریکا

ویزای توریستی آمریکا

ویزای بازدید کننده آمریکا – ویزای B1/B2

علاوه بر کشوری عالی برای کار، ایالات متحده نیز یک کشور بسیار محبوب برای بازدید است. دارای بناهای تاریخی، زیرساخت های چشمگیر و طبیعت زیبا است. علاوه بر این، ایالات متحده یک محیط جذاب برای انجام تجارت ارائه می دهد. بسیاری از مردم ایالات متحده را به عنوان مقصد سفر یا تجاری خود دارند و به همین دلیل، ویزاهایی نیز وجود دارد که فقط به شما حق ورود به ایالات متحده را برای مقاصد بازدید و توریستی می دهد.

ویزاهای توریستی آمریکا چیست؟

ویزاهای توریستی آمریکا چیست؟

ویزای توریستی آمریکا به دارنده آن اجازه می دهد حداکثر برای شش ماه به بازدیدهای کوتاه مدت ایالات متحده برود. از آنجا که بازدیدکنندگان می توانند به ایالات متحده بروند دو هدف اصلی وجود دارد، دو نوع ویزای بازدید کننده نیز در دسته B وجود دارد:

ویزای B1 آمریکا

ویزای B1 ویزایی است که به شما امکان می دهد با هدف تجارت با یک شرکت در ایالات متحده وارد ایالات متحده شوید.

ویزای B2 آمریکا

ویزای B2 ویزایی است که به شما اجازه می دهد با هدف گردشگری، تفریحی یا دیدار با دوستان و خانواده وارد ایالات متحده شوید.

انواع ویزای امریکا

تفاوت ویزا B1 و B2 آمریکا

تفاوت اصلی بین ویزای B1 و B2 این است که ویزای B1 به دلایل تجاری صادر می شود و مجوز B2 برای اهداف گردشگری به ایالات متحده است. هر دوی این ویزاها برای مدت شش ماه با امکان تمدید تا یک سال صادر می شوند.

علاوه بر هر ویزا، ترکیبی از هر دو ویزا B1 و B2 نیز وجود دارد.

مزیت ویزای بازدید کننده ایالات متحده این است که هیچ سقفی برای تعداد صادر شده در یک سال وجود ندارد و افرادی که قوانین را رعایت می کنند می توانند تا زمانی که شرایط را رعایت کنند، هر چند بار که بخواهند آن را دریافت کنند.

محدودیت های ویزای B1/B2 برای ایالات متحده آمریکا چیست؟

محدودیت های ویزای B1/B2 برای ایالات متحده آمریکا چیست؟

با ویزای B1/B2، شما مجاز به بازدید و سفر به ایالات متحده هستید، اما شما از انجام این فعالیت ها به شدت ممنوع هستید:

دانشجوی تمام وقت یا پاره وقت شوید
کار کنید و بابت آن پول دریافت کنید
کار در مطبوعات یا روزنامه نگاری
در هر شکل شغلی شرکت کنید
به عنوان یک خدمه در هواپیما یا کشتی وارد شوید
به دنبال اقامت دائم آمریکا باشید

چگونه برای ویزای بازدید کننده اقدام کنیم؟

چگونه برای ویزای بازدید کننده اقدام کنیم؟

درخواست ویزای توریستی آمریکا دارای بسیاری از مراحل مشابه سایر ویزاهای غیر مهاجرتی ایالات متحده است. این بدان معنی است که شما در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور خود درخواست دهید.

برای کسانی که برای بازدید از ایالات متحده نیاز به ویزا دارند، باید مراحل  بسیازی را دنبال کنند و قرم های خاص و مدارک را آماده کنند. ما در مجموئه وکالتی رابین تمام خدمات دریافت مدارک شما برای دریافت ویزای توریستی آمریکا و دریافت وقت سفارت را انجام میدهیم.

هزینه درخواست برای ویزای بازدید کننده ایالات متحده 160 دلار است. علاوه بر این هزینه، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های صدور ویزا باشید که بر اساس رابطه تعداد شما تعیین می شود.

ویزای بازدیدکنندگان ایالات متحده چقدر طول می کشد؟

ویزای بازدیدکنندگان ایالات متحده چقدر طول می کشد؟

زمان پردازش ویزای B1/B2 می تواند از چند هفته تا چند ماه متفاوت باشد. اگر تاریخ خاصی دارید که باید در ایالات متحده حضور داشته باشید، بهتر است هر چه زودتر درخواست دهید تا بتوانید زمان کافی برای پردازش ویزا بگذارید.

آیا باید به عنوان یک بازدید کننده در ایالات متحده بیمه درمانی دریافت کنم؟

آیا باید به عنوان یک بازدید کننده در ایالات متحده بیمه درمانی دریافت کنم؟

خیر. خرید بیمه درمانی از الزامات مقامات ایالات متحده برای صدور ویزا نیست. با این حال، با توجه به هزینه های بالای سیستم مراقبت های بهداشتی آمریکا، به شما توصیه می شود قبل از سفر به ایالات متحده، بیمه درمانی دریافت کنید.

به عنوان مثال، درمان شکستگی پا یا بازوی شکسته برای شما 2500 دلار هزینه دارد، در حالی که اقامت در یک بیمارستان ایالات متحده برای یک شب ممکن است به طور متوسط ​​بیش از 10،000 دلار هزینه داشته باشد.

طرح های بیمه مسافرتی برای بازدیدکنندگان در ایالات متحده

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد طرح های بیمه مسافرتی برای بازدیدکنندگان در ایالات متحده بیابید با ما مشورت کنید.

مدت اعتبار ویزای بازدیدکنندگان ایالات متحده چقدر است؟

ویزاهای بازدید کننده ایالات متحده برای یک دوره 1 ماهه تا 10 ساله داده می شود. حداکثر مدت اقامت در ویزای بازدیدکننده شش ماه است، اما به خاطر داشته باشید که در این مدت مجاز به کار نیستید، بنابراین باید ثابت کنید که می توانید برای آن مدت اقامت داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای آمریکا

مدارک مورد نیاز برای ویزای آمریکا

فهرست کامل مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای ایالات متحده، اطلاعات مربوط به هر سند و دستورالعمل های مربوط به فرمت مناسب آنها.
بخش مهمی از فرآیند درخواست ویزای آمریکا جمع آوری مدارک مورد نیاز است. پس از انتخاب نوع ویزای مورد نیاز برای درخواست، باید شرایط مورد نیاز را بررسی کرده و شروع به جمع آوری مدارک مورد نیاز برای آن ویزا کنید.

مدارکی وجود دارد که سفارت یا کنسولگری ایالات متحده از هر متقاضی صرف نظر از نوع ویزائی که می خواهد دریافت کند، می خواهد. هنگام تحویل درخواست ویزا مراقب باشید که تمام این مدارک را داشته باشید.
شرایط ویزای آمریکا
مدارک مورد نیاز برای ویزای آمریکا به شرح زیر است:

فرم درخواست غیرمهاجر DS-160
پاسپورت معتبر شما باید حداقل شش ماه پس از اقامت برنامه ریزی شده شما در ایالات متحده معتبر باشد. با این حال، برخی از کشورها هستند که از این شرط معاف هستند، تنها نیاز به پاسپورتی دارند که در طول مدت اقامت آنها در ایالات متحده معتبر باشد. پاسپورت شما باید حداقل یک صفحه خالی داشته باشد تا بتوانید ویزا را اضافه کنید.
یک عکس نیاز به عکس ویزای ایالات متحده یکی از الزامات اصلی برای هر ویزائی است که درخواست می کنید
رسیدی مبنی بر پرداخت 160 دلار برای درخواست ویزای غیر مهاجرتی ایالات متحده. متفاوت از سیاست ویزای اروپا که در آن هزینه را در روز قرار می پردازید، برای ویزای آمریکا باید هزینه را پرداخت کنید تا بتوانید زمان مصاحبه را تعیین کنید. به خاطر داشته باشید که اگر تصمیم به لغو قرار ملاقات خود داشته باشید یا درخواست ویزای شما رد شود، هزینه ویزای آمریکا غیر قابل استرداد است.
جزئیات رسانه های اجتماعی فهرستی از رسانه های اجتماعی که استفاده می کنید و نام آن
از حساب شما در هر کدام، شماره تلفن، ایمیل و سابقه شبکه های اجتماعی پنج سال قبل.
هر مدرکی که به زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشوری که مصاحبه در آن انجام می شود نوشته نشده باشد، باید ترجمه شود. ترجمه ها باید توسط یک مترجم معتبر تایید شود.

ویزای قبلی آمریکا

ویزای قبلی آمریکا

اگر قبلاً با پاسپورت قدیمی‌تر به ایالات متحده سفر کرده‌اید، باید آن را در روز مصاحبه در سفارت یا کنسولگری با خود ببرید. مقامات ایالات متحده نیاز به ویزای قبلی دارند که می توانند ثابت کنند که شما قبلاً وارد کشور شده اید.

دعوتنامه

دعوتنامه

دعوت نامه برای ویزای ایالات متحده نامه ای است که توسط یک شهروند یا مقیم قانونی ایالات متحده نوشته می شود و تأیید می کند که آنها مایل به پذیرش یک فرد بین المللی هستند که با آنها روابط خانوادگی یا دوستی دارند و همچنین فضای کافی برای بازدید کننده برای کل اقامت دارند.

برنامه سفر

برنامه سفر

برنامه سفر یک برنامه سفر است که نشان می دهد در زمانی که در ایالات متحده هستید قصد دارید چه کاری انجام دهید. این شامل اسنادی به عنوان رزرو پرواز خریداری شده است که تاریخ ورود و خروج برنامه ریزی شده شما را در ایالات متحده نشان می دهد. در صورت وجود، می‌تواند رزروهای پرواز داخلی را نیز نشان دهد.

همچنین، باید مدارکی از محل اقامت ارائه دهید. باید محل اقامت شما در ایالات متحده را نشان دهد (هتل، خانه اجاره ای، خانه دوست یا اقوام و غیره). با این حال، فقط می تواند نشان دهد که شما توانایی مالی کافی برای رزرو یک هتل در ایالات متحده دارید.

اسناد حمایتی

اسناد حمایتی

اگر قصد دارید با حمایت مالی شخص دیگری که مقیم ایالات متحده است به ایالات متحده بیایید، باید مدرکی برای اثبات آن ارائه دهید. اسپانسر باید این مدارک را ارائه دهد:

نامه ای برای سوگند نامه – که نامه ای است که تأیید می کند اسپانسر قادر به حمایت مالی از شما در طول اقامت شما است.
نامه استخدام – که نشان می دهد اسپانسر شاغل است و حقوق دریافتی را نشان می دهد.
فیش حقوقی – سه تا چهار فیش حقوقی اخیر
نامه بانکی – که روزهای افتتاح حساب، کل مبلغ واریز شده در سال گذشته و موجودی فعلی را نشان می دهد.
اسناد ملکی
اگر ملکی در کشور خود یا جای دیگری دارید، باید مدرکی برای آن ارائه دهید. اگر برای ویزای غیر مهاجرتی درخواست می کنید، داشتن ملک امتیاز بزرگی است، زیرا نشان می دهد که روابط قوی تری با کشور خود دارید و قصد ندارید در ایالات متحده بمانید. اگر چنین کردید، در روز ملاقات مدرکی به شرح زیر بیاورید:

اصل اوراق مالکیت
عکس های آن ملک
سوگندنامه شخصی در مورد ملک
استخدام / مدارک حرفه ای
نامه ای از یک کارفرما بیاورید که جزئیات موقعیت، حقوق و دستمزد شما را می دهد

gth اشتغال، مدت تعطیلات مجاز و هدف از سفر به ایالات متحده – در صورت شاغل بودن.
دفتر بازنشستگی – در صورت بازنشستگی.
گواهی ثبت شرکت و جزئیات درآمد – در صورت اشتغال آزاد.

اسناد خانواده

اسناد خانواده

هر چیزی مانند: شناسنامه، گواهی ازدواج، عکس های خانوادگی نزدیک، گواهی فرزندخواندگی (اگر فرزندخوانده شده اید یا فرزندی را به فرزندی قبول کرده اید)، گواهی طلاق، گواهی فوت همسر و غیره.

نامه ای از یک پزشک

نامه ای از یک پزشک

شما موظف هستید یک قرار ملاقات پزشکی با یک پزشک مجاز در کشوری که در آن مصاحبه خواهید کرد، تعیین کنید. شما باید معاینه پزشکی خود را با یک پزشک مورد تایید سفارت کامل کنید. امتحانات انجام شده توسط سایر پزشکان پذیرفته نخواهد شد.

الزامات برای انواع خاص ویزای ایالات متحده

الزامات برای انواع خاص ویزای ایالات متحده

بسته به نوع ویزای مورد نظر شما ممکن است مدارک اضافی برای ویزای ایالات متحده مورد نیاز باشد.

شرایط ویزای تحصیلی آمریکا
اگر برای ویزای دانشجویی و مبادله ای ایالات متحده درخواست می دهید، افسر کنسولی از شما می خواهد که مدرکی را که در یک موسسه آموزشی ایالات متحده پذیرفته شده اید ارائه دهید. این موسسه آموزشی باید تحت برنامه بازدیدکنندگان تبادل دانشجو (SEVP) باشد. شما همچنین باید هزینه SEVIS I-901 را به غیر از هزینه روادید معمولی بپردازید و مدرک پرداخت را در طول مصاحبه ارائه دهید.

شرایط ویزای کار آمریکا

شرایط ویزای کار آمریکا

بسته به نوع ویزای کار ایالات متحده که برای آن درخواست می کنید، ممکن است لازم باشد برخی از مدارک زیر را ارائه دهید:

اثبات واجد شرایط بودن (دیپلم ها و گواهینامه ها)
مدرک تحصیلی حرفه ای (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری)
پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای آمریکایی
رزومه یا رزومه
نامه از کارفرمایان قبلی
مجوز دولتی (در صورت وجود)
اثبات اینکه شما توانایی های خارق العاده ای دارید
هزینه های اضافی و غیره
برای شرایط خاص هر ویزای کاری ایالات متحده، به مقاله مراجعه کنید.

اثرانگشت

 اثر انگشت

داشتن اثر انگشت برای همه کسانی که مایل به دریافت ویزای آمریکا هستند الزامی است. بسته به کنسولگری یا سفارت، از شما اثر انگشت قبل یا بلافاصله بعد از مصاحبه گرفته می شود.

فقط دسته‌های زیر از جمع‌آوری اثر انگشت مستثنی هستند:

کودکان زیر 14 سال
بزرگان بالای 79 سال
افرادی که از نظر جسمی قادر به دادن اثر انگشت خود نیستند.
هنگامی که تمام مدارک مورد نیاز خود را برای ویزای ایالات متحده جمع آوری کردید، می توانید به گزینه های بیمه درمانی در ایالات متحده نگاه کنید. می توانید بهترین طرحی را که نیازهای شما را برآورده می کند پیدا کنید و طرح های بیمه درمانی را با هم مقایسه کنید.

تمدید ویزای توریستی آمریکا

تمدید ویزای توریستی آمریکا

اگر تمدید ویزای B1/B2 را می‌خواهید، باید دلیل معتبری در مورد اینکه چرا باید بمانید و مدارکی که پرونده شما را پشتیبانی می‌کند ارائه دهید. علاوه بر این، در طول زمانی که با ویزای بازدید کننده در ایالات متحده هستید، می توانید سعی کنید وضعیت خود را به ویزای طولانی مدت تغییر دهید. با این حال، اگر هدف شما این است، باید در طول مصاحبه به مقامات سفارت اطلاع دهید. اگر به آنها اطلاع ندهید، باید ثابت کنید که در ابتدای سفر قصد تغییر وضعیت خود را نداشتید و فرصت بعداً پیش آمد.

آیا می توانم با ویزای توریستی گرین کارت دریافت کنم؟

آیا می توانم با ویزای توریستی گرین کارت دریافت کنم؟

از آنجایی که ویزای بازدید موقتی است و باید ثابت کنید که به کشور خود باز خواهید گشت، دریافت اقامت دائم دشوار است. تنها در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که بتوانید وضعیت خود را به ویزای طولانی مدت تغییر دهید که اجازه دو منظوره (درخواست گرین کارت)، ازدواج در ایالات متحده، یا درخواست برای پیوستن به خانواده خود را می دهد.

آیا می توانم وابستگان خود را با ویزای B1/B2 بیاورم؟

ویزاهای B1/B2 ویزای وابستگان ندارند، بنابراین اگر می خواهید با خانواده خود سفر کنید، آنها باید ویزای بازدید کننده مناسب را نیز دریافت کنند.

دلایل رد ویزای آمریکا

دلایل رد ویزای آمریکا

ایالات متحده آمریکا یک سیاست ویزا بسیار دقیق و مشخص دارد که طبق استانداردهای آن درخواست ها تایید یا رد می شوند. هر درخواست به دقت بررسی می شود و به طور کلی اکثر متقاضیان توسط کنسول مصاحبه می شوند. این روند بسیار سخت است و برای بسیاری ممکن است خسته کننده و سخت به نظر برسد. به خصوص در موارد امتناع ویزا، زمانی که متقاضی ناامید و سردرگم است که چه کاری باید انجام دهد.

نکته: برای اینکه شانس خود را برای تأیید درخواست ویزای ایالات متحده افزایش دهید، توصیه می کنیم برای ویزای ایالات متحده در سامانه آنلاین رابین هلدینگ اقدام کنید. ما یک شرکت تخصصی در برسی درخواست های ویزای ایالات متحده هستیم و به بسیاری از ایرانیان برای ورود به ایالات متحده کمک کرده ایم.

برای شروع درخواست ویزای ایالات متحده از طریق سامانه آنلاین رابین اکنون اینجا را کلیک کنید!

با این حال، ایالات متحده یک قانون بسیار واضح در مورد سیاست ویزا دارد که در آن هر نوع ویزا، شرایط و فرآیند درخواست ویزای ایالات متحده به روشی دقیق توضیح داده شده است. قانون مهاجرت و ملیت نیز دارای بخش های ویژه ای است که دلایل رد شدن درخواست را توضیح می دهد.

دلایل رایج برای رد ویزای آمریکا - عدم صلاحیت

دلایل رایج برای رد ویزای آمریکا – عدم صلاحیت

طبق قانون مهاجرت ایالات متحده بخش 104 (a) قانون مهاجرت و تابعیت، افسران کنسولی در ایالات متحده. سفارتخانه ها و کنسولگری ها تنها اختیار دارند که درخواست ویزا را تایید یا رد کنند. معمولاً هر سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در سرتاسر جهان، در صورت رد ویزا، بخشی از قانون را به متقاضی نشان می دهد که بر اساس آن درخواست وی رد شده است.

اغلب، افسر کنسولی به متقاضیان توصیه می کند که در صورت وجود در مورد آنها، برای چشم پوشی از عدم صلاحیت خود اقدام کنند. عدم واجد شرایط بودن (دلایل رد ویزا) ممکن است موقت یا دائمی باشد. افرادی که به طور موقت فاقد صلاحیت هستند می توانند در صورت غلبه بر آنها مجددا برای ویزا درخواست دهند. در حالی که، افرادی که واجد شرایط نبودن دائمی هستند، تنها در صورتی می توانند مجدداً درخواست دهند که بخشودگی این عدم صلاحیت توسط وزارت امنیت داخلی مجاز باشد.

رایج ترین دلایل رد درخواست ویزا

رایج ترین دلایل رد درخواست ویزا به شرح زیر است:

درخواست ناقص یا اسناد پشتیبان
شرایط ویزا و قصد مهاجرت
شارژ عمومی
تقلب
حضور غیرقانونی در ایالات متحده
درخواست ناقص یا کمبود مدارک

رد ویزا طبق بخش 221 (g) INA به این معنی است که متقاضی درخواست کاملی را با تمام اطلاعات لازم به کنسول ارائه نکرده است، یا اینکه مدارک پشتیبان وجود نداشته است. این در واقع به این معنی نیست که درخواست شما به طور کامل رد شده است، زیرا شما هنوز این فرصت را دارید که اشتباه خود را تصحیح کنید و قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد پرونده خود، اطلاعات گم شده یا اسناد پشتیبان را در اختیار سفارت قرار دهید.

پس از اطلاع از ناقص بودن درخواست، نامه ای دریافت خواهید کرد که دلیل دقیق عدم واجد شرایط بودن و عدم وجود مدرک یا اطلاعات را به شما می گوید. شما یک سال فرصت دارید تا آنها را ارسال کنید، زیرا در غیر این صورت، پرونده شما رد می شود و باید از ابتدا دوباره درخواست دهید، از جمله پرداخت هزینه جدید ویزا.

بر اساس این بخش، سفارت یا کنسولگری نیز ممکن است تصمیم بگیرد که درخواست شما را بیشتر بررسی کند، به این معنی که آنها بررسی های امنیتی یا تحقیقات بیشتری را اغلب از طریق آژانس دیگری انجام می دهند. بیشتر مراحل اداری ظرف 60 روز پس از مصاحبه ویزا حل می شود. با این حال، اگر پرونده به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) یا آژانس دیگری ارسال شود، ممکن است چندین ماه طول بکشد تا تکمیل شود.

شرایط ویزا و قصد مهاجرت

شرایط ویزا و قصد مهاجرت

طبق این بخش از قانون ویزا، فقط متقاضیان دسته‌بندی ویزای غیر مهاجرتی می‌توانند رد شوند. رد درخواست ویزا طبق بند 214 INA به این معنی است که متقاضی نتوانست افسر کنسولی را متقاعد کند که واجد شرایط ویزای غیر مهاجرتی است که درخواست داده است، و همچنین اینکه متقاضی روابط قوی با کشور خود است و قصد مهاجرت به آمریکا را ندارد.

وقتی صحبت از روابط قوی به میان می آید، متقاضی می تواند به بهترین وجه ثابت کند که قصد ندارد در ایالات متحده بماند اگر:

شغل دارد
متاهل / نامزد / در یک رابطه است
دارای ملک (خانه، زمین و غیره) در کشور خود است
دارای فرزندان (که متقاضی معلم قانونی آنهاست)
روابط خوبی با اعضای خانواده و دوستان دارد
متقاضی نمی تواند برای این عدم صلاحیت درخواست تجدید نظر کند. با این حال، از آنجایی که دائمی نیست، اگر متقاضی در نظر بگیرد که تغییرات قابل توجهی در شرایط آنها وجود دارد، ممکن است دوباره درخواست دهد. در صورت درخواست مجدد، هزینه ویزا باید دوباره پرداخت شود و قرار ملاقات دیگری برای مصاحبه جدید تعیین شود.

در حالی که، متقاضیان ویزای غیر مهاجرتی که طبق بند 212(a)(4) INA از ورود به ایالات متحده منع شده‌اند، باید ثابت کنند که می‌توانند در طول اقامت خود در ایالات متحده هزینه مالی خود را تامین کنند. افسر کنسولی دوباره مدارک شما را بررسی می کند و تصمیم می گیرد که آیا بودجه کافی برای غلبه بر عدم صلاحیت خود دارید یا خیر.

تقلب

اگر با ارائه نادرست حقایق یا ارتکاب کلاهبرداری سعی کنید ویزا دریافت کنید، درخواست ویزای شما طبق بخش 212(a)(6)(C)(i) INA رد خواهد شد. اگر سعی کنید این حقیقت را که در ایالات متحده اقوام دارید پنهان کنید یا در گذشته به ارتکاب جنایت محکوم شده اید، این کلاهبرداری محسوب می شود. این یک عدم صلاحیت دائمی است، بنابراین هر چند بار درخواست ویزا را صادر نمی کنید.

اگر امکان درخواست برای معافیت عدم صلاحیت وجود داشته باشد، افسر کنسولی به شما توصیه می کند که این کار را انجام دهید.

حضور غیرقانونی در ایالات متحده

حضور غیرقانونی در ایالات متحده

اگر طبق بخش 212(a)(9)(B)(i) INA اجازه ورود به ایالات متحده را نگرفتید، این بدان معناست که دلیل رد ویزا به این دلیل است که شما به‌طور غیرقانونی در ایالات متحده حضور داشته‌اید.

شما یا دارید:

پس از پایان دوره مجاز اقامت خود و عدم تمدید اقامت در ایالات متحده، یا شما بدون دریافت مجوز لازم از گمرک و حفاظت مرزی وارد ایالات متحده شده اید و در آن اقامت داشته اید اگر بیش از 180 روز اما کمتر از یک سال به طور غیرقانونی در ایالات متحده حضور داشته باشید، پس از خروج از کشور تا سه سال نمی توانید ویزا دریافت کنید. از طرف دیگر، اگر بیش از یک سال به طور غیرقانونی در ایالات متحده اقامت داشته باشید، پس از خروج از ایالات متحده برای مدت 10 سال کامل نمی توانید ویزا دریافت کنید.

سایر عدم صلاحیت ها

علاوه بر دلایل ذکر شده برای عدم واجد شرایط بودن برای ویزای ایالات متحده، موارد دیگری نیز وجود دارد که به شرح زیر است:

زمینه های مرتبط با سلامت
گروه‌های زیر از افرادی که دارای مشکلات مرتبط با سلامتی هستند، واجد شرایط دریافت ویزای ایالات متحده نیستند:

متقاضی که مصمم به داشتن یک بیماری مسری با اهمیت بهداشت عمومی است،
متقاضی دارای اختلال جسمی یا روانی و رفتاری مرتبط با این اختلال است که ممکن است تهدیدی برای اموال، ایمنی یا رفاه خود یا دیگران باشد و یا رفتاری که احتمال دارد دوباره تکرار شود یا باشد. منجر به سایر رفتارهای مضر
متقاضی که معتاد باشد.

دلایل کیفری

دلایل کیفری و مرتبط

هر خارجی که تاکنون مرتکب فعالیت مجرمانه، قتل، قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان، نسل کشی، پولشویی و غیره شده باشد، واجد شرایط ورود به ایالات متحده نیست.

امنیت و زمینه های مرتبط

هر خارجی که توسط افسر کنسولی یا دادستان کل به عنوان خطری برای امنیت ایالات متحده در نظر گرفته شود، از ورود منع می شود. اگر مقامات مشکوک باشند که متقاضی برای انجام فعالیت های غیرقانونی به عنوان نقض قانون، تلاش برای کنترل یا سرنگونی دولت یا مشارکت در فعالیت های تروریستی تلاش می کند به ایالات متحده برود.دسته های زیر نیز واجد شرایط نیستند:

خارجی هایی که برای انجام چند همسری به آمریکا می آیند،
سرپرستی که شخص غیرقابل قبولی را همراهی می کند،
یک خارجی که از آدم ربایان حمایت می کند،
و همچنین شهروندان سابقی که برای فرار از مالیات، تابعیت خود را ترک کردند.

بازپرداخت هزینه ویزا آمریکا

بازپرداخت هزینه ویزا آمریکا

هنگامی که درخواست ویزای خارجی که مایل به دریافت ویزا برای ورود به ایالات متحده است رد شود، متقاضی پولی را که برای هزینه درخواست خود پرداخت کرده است، پس نخواهد گرفت. در صورت درخواست مجدد، هزینه نیز باید بازپرداخت شود.

تفاوت بین ویزای غیر مهاجرتی و ویزای مهاجرتی آمریکا

تفاوت بین ویزای غیر مهاجرتی و ویزای مهاجرتی آمریکا در چیست؟

تفاوت اصلی بین ویزای غیر مهاجرتی و مهاجرتی مدت زمانی است که دارنده ویزا مجاز به اقامت در ایالات متحده است. ویزای غیر مهاجرتی موقت است، به این معنی که اعتبار آنها منقضی می شود و دارنده ویزا باید فورا به کشور خود بازگردد.

ویزاهای مهاجرتی به عنوان گرین کارت شناخته می شوند و دائمی هستند. هنگامی که دارنده ویزا ویزای مهاجرت داشته باشد، می تواند به ایالات متحده نقل مکان کند و تا زمانی که بخواهد بدون داشتن مهلتی برای بازگشت به کشور خود در آنجا بماند.

تفاوت گرین کارت و ویزا آمریکا

تفاوت گرین کارت و ویزا آمریکا

ویزای آمریکا چگونه است؟
هنگامی که ویزای ایالات متحده به شما اعطا می شود، به تصویر زیر نگاه می کند. باید بررسی کنید که آیا اطلاعات صحیح شما با داده های پاسپورت شما و تمام قسمت هایی که در نمونه ویزای موجود است مطابقت دارد یا خیر. اگر حاوی تمام اطلاعات نیست، باید با سفارت ایالات متحده که آن را صادر کرده است تماس بگیرید.

ویزا امریکا

ویزای آمریکا چگونه است؟
چگونه شماره فویل ویزای آمریکا را بخوانیم؟

آیا داشتن ویزای آمریکا ضمانت ورود به ایالات متحده را دارد؟

داشتن ویزای معتبر ایالات متحده ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند. گشت مرزی در هر نقطه ورودی ایالات متحده مسئول هر کسی است که وارد کشور می شود.

به همین دلیل است که هنگام ورود به ایالات متحده، ابتدا باید از طریق اداره مهاجرت و گمرک بگذرید تا مدارک و سوابق شما را بررسی کنند و تصمیم بگیرند که آیا اجازه ورود به ایالات متحده را به شما بدهند یا خیر. آن مقامات این اختیار را دارند که شما را بازداشت و بازجویی کنند و همچنین حق دارند از رفتن شما به ایالات متحده جلوگیری کنند. آنها همچنین می توانند ترتیبی دهند که شما به کشور خود بازگردید.

دلایل مختلفی وجود دارد که می توان از آنها برای جلوگیری از ورود شما به ایالات متحده استفاده کرد، اما بیشتر آنها نگران هرگونه تهدیدی برای امنیت و ایمنی هستند که ممکن است برای ساکنان ایالات متحده و سایر بازدیدکنندگان ایجاد کنید.

اگر ویزای آمریکا نگیرم چه اتفاقی می افتد؟

اگر ویزای آمریکا نگیرم چه اتفاقی می افتد؟

دلایل متعددی وجود دارد که USCIS یا سفارت ایالات متحده می توانند درخواست یا درخواست ویزا شما را رد کنند. شما ممکن است واجد شرایط نباشید یا ممکن است سابقه جنایی داشته باشید، بنابراین واجد شرایط ورود به ایالات متحده نخواهید بود.

اگر ویزا دریافت نکردید، دو گزینه دارید: یا به USCIS یا سفارت ایالات متحده مراجعه کنید یا برای ویزای جدید درخواست دهید. معمولاً توصیه می‌شود به جای درخواست تجدیدنظر، برای ویزای جدید درخواست دهید، زیرا سفارت ایالات متحده دلیل موجهی برای رد ویزای شما دارد و شما می‌توانید هنگام درخواست مجدد آن را اصلاح کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، به مقاله رد ویزای ایالات متحده مراجعه کنید.

چه مدت می توانم با ویزا در ایالات متحده بمانم؟

چه مدت می توانم با ویزا در ایالات متحده بمانم؟

از آنجایی که ویزای غیر مهاجرتی آمریکا موقتی است، تاریخ انقضا دارد. این تاریخ بستگی به نوع ویزا دارد. ویزاهایی وجود دارند که فقط 3 ماه اعتبار دارند و برخی از آنها 3 سال اعتبار دارند.

باید نوع ویزای مورد نظر خود را بررسی کنید و ببینید پس از دریافت آن چه مدت اعتبار دارد. ویزای مهاجرتی ایالات متحده تاریخ انقضا ندارد بنابراین با چنین ویزا می توانید به طور دائم در ایالات متحده بمانید.

وقتی ویزای آمریکا منقضی می شود چه باید کرد؟

اگر ویزای ایالات متحده شما منقضی شود، این شانس را دارید که آن را از طریق روشی مشابه با روند اولیه درخواست ویزای ایالات متحده تمدید کنید. تمام ویزاهای آمریکا دارای تاریخ صدور و تاریخ انقضای آنها در پاسپورت هستند. تمدید ویزای آمریکا تنها در صورت تمام شدن تاریخ انقضای ویزا ضروری است.

آیا می توانم فرزندانم را به ایالات متحده بیاورم؟

تقریباً تمام ویزاهای ایالات متحده به والدین اجازه می دهد تا فرزندان خود را به ایالات متحده بیاورند. با این حال، فرزندان باید زیر سن قانونی باشند، بنابراین بسته به نوع ویزا که والدین دارند، زیر 18 یا 21 سال سن دارند. اگر والدینشان ویزا را دریافت کنند، معمولاً کودکان بزرگسال مجاز به دریافت ویزا نیستند، مگر اینکه نتوانند از خود مراقبت کنند و به والدین خود وابسته باشند.

آیا می توانم والدینم را به ایالات متحده بیاورم؟

اکثر ویزاها اجازه آوردن والدین به ایالات متحده را نمی دهند زیرا آنها وابستگان فوری در نظر گرفته نمی شوند. با این حال، شما باید از طریق ویزای مهاجرتی اقوام یا خانواده‌ای که ممکن است به شما امکان می‌دهد والدین یا خواهر و برادر خود را برای ویزای مهاجرتی حمایت کنید، نگاه کنید.

به خاطر داشته باشید که با توجه به هزینه های بالای مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده، توصیه می شود که والدین شما برای دوره بازدید خود در ایالات متحده از پوشش بیمه درمانی مناسب برخوردار باشند.

انواع ویزای آمریکا

انواع ویزای آمریکا

حدود 185 نوع ویزای ایالات متحده وجود دارد که به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:
ویزای غیر مهاجرتی برای سفرهای موقت به ایالات متحده مانند گردشگری، تجارت، اشتغال، ملاقات خانوادگی و تحصیل صادر می شود.
ویزاهای مهاجرتی برای افرادی صادر می شود که تحت برنامه های سرمایه گذار مهاجر یا اتحاد خانواده به طور دائم به ایالات متحده نقل مکان می کنند.
در اینجا انواع اصلی ویزاهای ایالات متحده آمده است:

ویزاهای بازدید کننده ویزای بازدید کننده ایالات متحده برای کسانی صادر می شود که می خواهند برای بازدید حداکثر شش ماهه به ایالات متحده بروند و به دو دسته تقسیم می شوند:
ویزای B1 برای بازدیدهای تجاری.
ویزای B2 برای بازدیدکنندگان گردشگری.
ویزای دانشجویی ویزای F و M برای اهداف آکادمیک و حرفه ای است. بسته به مدرسه و رشته تحصیلی شما، باید ویزای F1 یا M1 را دریافت کنید. دسته بندی ویزای دانشجویی آمریکا به شرح زیر است:
ویزا F1 برای دانشجویان.
ویزای F2 وابستگان دارندگان ویزای F1
ویزای M1 ویزا برای مقاصد حرفه ای
مبادله ویزاهای بازدید کننده ویزای تبادل بازدیدکننده برای کسانی است که در برنامه های تبادل و برخی از انواع آموزش های عملی و استخدام در ایالات متحده شرکت می کنند. این ویزاها به دو دسته تقسیم می شوند:
ویزای J1
ویزای Q
ویزای کار موقت این ویزاها برای کار موقت در ایالات متحده صادر می شوند. در اینجا دسته بندی ویزای کار آمده است:
ویزای H1B برای افرادی که در زمینه های بسیار تخصصی مشغول به کار شده اند.
ویزای H1B1 برای اتباع شیلی و سنگاپور.
ویزای H-2A به کارگران موقت کشاورزی از کشورهای منتخب که ایالات متحده به نوعی در آنها علاقه دارد اعطا می شود.
ویزای H-2B به انواع دیگر کارگران فصلی موقت که کارهای غیر کشاورزی انجام می دهند داده می شود.
ویزای H-3 توسط کسانی که می خواهند از فرصت های آموزشی و تحصیلی استفاده کنند به دست آمده است.
ویزای L1 برای مدیران یا مدیران درون شرکتی صادر می شود.
افرادی که توانایی فوق العاده ای در هنر، علم، تجارت، آموزش یا دو و میدانی دارند و می خواهند به طور موقت در زمینه تخصصی خود کار کنند، نیاز به ویزای O دارند. سه نوع ویزای O وجود دارد:
ویزای O1 – برای افراد با توانایی های خارق العاده.
ویزای O2 – برای دستیاران دارندگان ویزای O1.
ویزای O3 – برای وابستگان دارندگان ویزای O1.
ویزاهای P برای ورزشکاران و تیم های مربیگری آنها صادر می شود.
کارگران مذهبی موقت که می خواهند در ایالات متحده در ظرفیت های مذهبی فعالیت کنند، باید نوع ویزای R1 را دریافت کنند.
ویزاهای TN/TD برای شهروندان کانادا یا مکزیک است که در سازمان نفتا کار خواهند کرد.
ویزای E3 برای اتباع استرالیا که در مشاغل تخصصی مشغول به کار خواهند بود.
ویزا میگیرم برای نمایندگان رسانه های خارجی و روزنامه نگاران بخشی از مطبوعات، فیلم، رادیو یا صنایع چاپی که برای کار یا شرکت در فعالیت های رسانه ای آموزشی به ایالات متحده سفر می کنند.
ویزاهای معامله گر و سرمایه گذار پیمان. ویزای E به ترتیب ویزای معامله گر معاهده و ویزای سرمایه گذار معاهده نامیده می شوند و برای کسانی است که دارای معاهده های تجاری و ناوبری در ایالات متحده هستند. دو نوع از این ویزا وجود دارد:
ویزای E1 – ویزای معامله گر معاهده.
ویزای E2 – ویزای سرمایه گذار معاهده
ویزاهای دیپلماتیک و رسمی دسته بندی ویزای رسمی و دیپلماتیک به شرح زیر است:
ویزای A1 برای دیپلمات ها یا مقامات دولتی خارجی است که برای انجام وظایف رسمی یا نمایندگی دولت خود به ایالات متحده سفر می کنند.
ویزای A2 NATO1-6 فقط برای پرسنل نظامی خارجی طراحی شده است که قرار است در ایالات متحده خدمت کنند یا در ایالات متحده مستقر شوند.
اگر در یک سازمان بین المللی در ایالات متحده مشغول به کار شده اید، باید ویزای G-1 تا G-5 را دریافت کنید. کسانی که برای ناتو کار خواهند کرد، ویزای ناتو را دریافت خواهند کرد.
ویزا برای قربانیان جنایت و قاچاق انسان. ویزاهای زیر بخشی از این نوع ویزا هستند:
ویزای T برای قربانیان قاچاق انسان است که ضربه های روحی شدیدی دارند، اما می توانند در بررسی جرایم مرتبط با قاچاق انسان نیز کمک کنند.
ویزای U برای کسانی است که قربانی فعالیت های مجرمانه خاصی شده اند و می تواند به تحقیق یا تعقیب آن مجرمان کمک کند.
ویزای ترانزیت و خدمه. در اینجا دسته بندی های این نوع ویزا آورده شده است:
ویزای C یک ویزای ترانزیت ایالات متحده است.
ویزای D برای خدمه ای است که در یک کشتی دریایی یا هواپیمایی بین المللی کار می کنند.
ویزاهای حمایت شده فامیلی و فامیلی در اینجا دسته بندی ویزاهای فامیلی و خانواده حمایت شده است:
ویزای F2A و F2B برای خانواده های مقیم دائم قانونی، به طور خاص همسر، فرزندان خردسال، یا پسران و دختران مجرد 21 ساله و بالاتر است.
ویزای IR-2 – برای کودکان مجرد زیر 21 سال
ویزای IR5 – برای والدین شهروندان ایالات متحده که حداقل 21 سال سن دارند
F1 – برای پسران و دختران مجرد و فرزندان خردسال آنها
ویزای F3 – برای پسران و دختران متاهل و فرزندان خردسال آنها
ویزای F4 – برای برادران و خواهران شهروندان ایالات متحده و همسران و فرزندان خردسال آنها.
ویزاهای IR3، IH3، IR4، IH4 برای کودکان کشورهای دیگر است که توسط والدین شهروند ایالات متحده پذیرفته خواهند شد.

ویزای SQ برای شهروندان عراقی یا افغانی است که برای یا از طرف دولت ایالات متحده کار می کنند و ویزای مهاجرت ویژه (SIV) دریافت می کنند.
انواع دیگر ویزای مهاجرتی
ویزای مهاجرت متنوع برای افرادی است که به عنوان “مهاجر تنوع” شناخته می شوند، به این معنی که آنها از کشورهایی می آیند که نرخ مهاجرت پایینی به ایالات متحده دارند.
ویزای SB یا ویزای اقامت بازگشت برای ساکنان دائم ایالات متحده است که به دلایلی خارج از کنترل آنها بیش از یک سال در خارج از کشور مانده اند یا مجوز ورود مجدد آنها دیگر معتبر نیست. ویزای SB به آنها اجازه ورود مجدد به ایالات متحده را می دهد.